Sihirli kupa Nasıl Yapılır

Sihirli Kupa Nasıl Yapılır?


Bardaklara sihir kazandıran bardaklar olan sihirli kupalar, hem işlevleri hem de görsel tasarımları ile günümüzde hayatın merkezinde kendisine yer buluyor. Sihirli özellikleri ile kupa bardakların son yıllardaki trendliğini çok daha renkli bir hale getirerek, hayatımızda kendisine yer bulan sihirli kupa bardaklar, sihir olarak tabir edilen özel bir özelliğe sahip olmasıyla bu şekilde isimlendirilmektedir. Bu kupa bardak modellerini diğerlerinden farklı kılan ve sihirli olmasını sağlayan en önemli özelliği boşken tamamen sıradan ve tek renk, düz bir kupa bardak tasarımına sahip olmasıdır. Bu tasarım sıradanlığına karşın sıcak ile temas ettiğinde gerçek görüntüsünü ortaya çıkarıyor. Bu özelliği ile de sihirli olarak isimlendirilen sihirli kupa bardak modelleri, günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde ilgi görüyor. Zaten son derece popüler ürün gruplarından birisi olarak hayatımıza renk katan kupa bardak şıklığını ve zarafetini çok ayrı bir noktaya taşımasıyla dikkatleri üzerine çeken sihirli kupalara ilişkin en fazla merak edilen noktalardan birisi de sihirli kupa nasıl yapılır sorusu oluyor.

Sihirli Kupa Nedir?


Gelişen teknolojiyle birlikte çok daha zengin model seçenekleri ve çok daha renkli modelleri ile hayatımıza girerek, işlevinden çok dekoratif görsellikleri ile de önem taşımaya başlayan kupa bardak tasarımlarını çok daha özellikli bir hale getiren sihirli kupalar, son dönemlere damga vuruyor. Ofislerde, evlerde ve hatta işletmelerde yaygın şekilde kullanılan bardak tiplerinden birisi olan sihirli kupa nasıl yapılır ve ne işe yarar en fazla merak edilen konulardan birisidir. Sihirli kupalar aslında bir tür kupa bardak türüdür. Kupa bardak tasarımının üzerine özel ve gizli bir baskının yapılmış şekli olan sihirli kupalar, normal ve boş durumda bulunurken sıradan bir kupa bardak görünümüne sahiptir. Genellikle siyah tonlarında düz ve tek renge sahip olan bir kupa bardak modeliyken, içerisine sıcak sıvıların koyulmasıyla birlikte son derece dikkat çekici bir görselliğe kavuşur. Sihirli kupalar, adını da aldığı sihrini doğrudan çay, kahve veya bitki çayı gibi sıcak sıvıları içerisine koyduğumuz zaman renginin yavaş yavaş beyazlaşmasından alır. Çünkü bu şekilde beyazlaşmaya başladığında üzerine basılmış olan tasarımını ve desenini  de ortaya çıkartır. İşte bu kupa bardaklara ismini de veren sihri buradan gelmektedir.
Bu şekilde son derece dikkat çekici bir özelliğe sahip olması ile hayatımıza daha kişiselleştirilmiş ve özel bir deneyim katan sihirli kupa nasıl yapılır konusu da her sihirde olduğu gibi en fazla merak edilen konulardan birisidir. İnsanlar gün içerisinde son derece sık ve yoğun bir şekilde kullanmakta oldukları bu sihirli bardakların, nasıl yapıldığını doğal olarak merak edebiliyor. Özellikle de bir bardağın üzerindeki baskının rengarenk yapısına rağmen nasıl gizlenebildiği herkesin ilgisini çeken konulardan birisidir.
 

Sihirli Kupa Yapımı


Günümüzde sihirli olarak isimlendirilen bu kupa bardak modelleri temel olarak siyah renge sahiptir. Üzerinde yer alan siyah boyanın en önemli özelliği ise sıcak görmesi ile transparan haline gelmesi olurken sihirli kupa nasıl yapılır konusunun doğal olarak merak edilmesine neden oluyor. Son derece gelişmiş teknolojinin bir ürünü olarak hayatımıza girmiş olan sihirli kupaların yapım süreci toplamda 8 aşamadan oluşan son derece önemli bir emek gerektiren süreçten oluşmaktadır. Bu kapsamda da bu fonksiyonunu kazanabilmesi noktasında kupa bardaklar, birbirinden farklı ve aynı zamanda da zahmetli aşamalardan geçirilmektedir.
Merak edilen sihirli kupa nasıl yapılır sorusunun en genel açıklaması ve yanıtlaması ise sihirli kupa bardağın üzerinde karıştırılmış olan boya ve polyester pistole vasıtası ile kupa üzerine uygulanarak, kuruma işlemine bırakılmaktadır. Daha sonra ise kuruma işleminin tamamlanması ile birlikte 180 derece sıcaklığa sahip olan fırınlama sürecine alınır. Bu işlemi kapsamında ise 30 dakika kadar kuruma durumunda bırakılır. Kuruma işleminin tamamlanması ile birlikte de dinlendirilir. Bu aşama ile birlikte kupa artık etkin bir şekilde kullanıma hazırdır. 
Sihirli Kupa Üzerine Hangi Baskılar Yapılabilir?
Günümüz modern yüzyıl teknolojisi ile birlikte hayatımıza giren sihirli kupa modelleri son derece etkileyici ve özgün bir görünüme sahiptir. Özellikle de dünyanın her yerinde oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılan sihirli kupa nasıl yapılır sorusunun haricinde ne tür baskıların üzerine uygulanabileceği merak edilmektedir. Aslında kupa bardak tasarımlarında kişiye özel tasarım fonksiyonlarının her birisinin kolay ve etkin bir şekilde sihirli kupa bardak modellerine de uygulanabilmesi mümkündür. Yani günümüzde sihirli kupa bardakların sıcak ile teması halinde ortaya çıkarttığı baskısında herhangi bir sınır olmadan, özgür bir şekilde seçim yapabilme şansına sahip olunabiliyor. Bu şekilde son derece etkileyici ve özel bir kupa bardak kullanımının herkes için mümkün olmasını sağlıyor. 
Sihirli kupa bardaklarda kullanılabilecek birbirinden farklı tasarım seçenekleri bulunuyor. Kişiye özel olarak uygulanabilen kupa bardak tasarımları ile birlikte artık istenen her türlü görsellikleri ortaya çıkartabilecek tasarımlar kullanılabiliyor. Sihirli kupa nasıl yapılır ve hangi tasarımlar kullanılabilir sorusunun yanıtı için herhangi bir sınır bulunmuyor. Özellikle de sihirli kupa bardakların yapımı aşamasında ister kurumsal bir logo, özel bir şekil veya sembol, çok sevilen sözler ve hatta kişisel fotoğraflar kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu şekilde her türlü kullanım atmosferine uygun niteliklerde sihirli kupa bardak tasarımlarının yapılabilmesi mümkün olmaktadır.
Kişiye Özel Kupa Bardak Nasıl Yapılır?
Gün içerisinde en fazla kullanılan mutfak eşyalarından birisi olarak hayatımızın her alanına ulaşan kupa bardakların sihirli bir hale gelmesini sağlayan kişiye özel kupa bardak nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise tüketicinin seçeceği tasarıma göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yani kupa bardak üzerinde istenen görselliği sağlayacak niteliklerde farklı baskılar uygulanabiliyor ki bu durumda baskı tipine göre geçirdiği işlem süreçlerinin değişkenlik göstermesine neden olabiliyor. Kişiye özel kupa bardaklar kişisel olabildikleri gibi sevdiklerinize veya kurumsal hayata yönelik olabilmektedir. Yani kendiniz için hayatınızın her alanında etkin bir şekilde kupa bardak kullanımını gerçekleştirebilme şansına sahip olabileceğiniz tasarım çeşitlerinin yanı sıra aynı zamanda da sevdiklerinize yönelik hediye formunda da tasarımlar yaptırabilme şansınız bulunuyor.
En gelişmiş teknolojiler ile sihirli kupa nasıl yapılır sürecini geçirdiğimiz sihirli kupa bardaklarda sevdikleriniz için bize göndereceğiniz farklı özelliklerdeki tasarımları en uygun niteliklerde bardaklar üzerine baskılıyoruz. Bu kapsamda da sevdiğiniz kişilerin sevdiği, hayatından bir parça olan ya da ilgi alanına giren niteliklerdeki verileri etkin bir şekilde bilgisayarlı ortam üzerinde işliyoruz. En yüksek kalitede baskıyı uygulayabilmek için kupa bardağınızın boyutlarına uygun hale getiriyoruz. Bu aşamada ister yazı, ister de fotoğraf olması fark etmeksizin tüm tasarımların, kupa bardağınızın üzerinde en güzel şekilde görünmesini sağlayacak bilgisayarlı ortam işlemlerinden geçiriyoruz.
Sihirli kupa nasıl yapılır sürecinde değişkenliğe neden olan bir diğer konu ise hediye olarak vermek istediğiniz kişiye hangi nedene bağlı olarak kupa bardağı verdiğinizdir. Sevgililer günü, evlilik yıldönümü, anneler ve babalar günü, doğum günü, genel bir hediye gibi farklı özel günlerin atmosferine ve anlamına uyumlu temalarda tasarımlar gerçekleştirilmektedir

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir